Anasayfa / FORMÜLLER / ANTİ AGEİNG -NATUREL KREM

ANTİ AGEİNG -NATUREL KREM Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1150Print

ANTİ AGEİNG -NATUREL KREM

Özellikler

Görünüm: Opak , viskoz

pH: 6-6.5

Stability: Parfümünüz ile stabilite yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
A DEIYONIZE SU Kimyasal Adı 80.4
A AQUAXYL Xylitylglucoside & Anhydroxylitol & Xylitol Aktif Madde 1.000
B SEPINOV EMT 10 Hydroxyethyl Acrylate / Sodium acryloyldimethylTaurate Copolymer Kıvamlaştırıcı 0.600
B SHEA BUTTER Shea butter Yağlandırıcı; Humektan 1.000
B NACOL 1698 Cetyl Alkol 98% Kıvamlaştırıcı 2.5
B MONTANOV 68 Cetearyl Alcohol (and) Cetearyl Glucoside Emülgatör 6
B TEQOIL MCT Caprilic Capric Trigliserid Yağlandırıcı; Humektan 7
C ESANS Kimyasal Adı 0.500
C EPICA Alcohol (and) Aqua (and) Pinus Sylvestris Bark Extract (and) Ribes Nigrum (Black Currant) Leaf Extract 1. Yüzey Aktif 0.500
C VERSTATIL PC Phenoxyethanol; Caprylyl Glycol Koruyucu 1.000

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

A fazı 70-80 dereceye ısıtılır, B fazı kendi içerisinde karıştırılır ve 70-80 dereceye ısıtılır, İki faz aynı sıcaklıkta iken karıştırıcı altında B fazı A fazına İlave edilir ve emülsiye oluncaya kadar karıştırılır, sıcaklık 40 dereceye düştüğünde C fazında bulunan girdiler sırası ile ilave edilerek proses tamamlanır,

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

AQUAXYL

Tüm cilt katmanları boyunca nem dolaşımı ve hiyalüronik asidin arttırılması için 3D hidratasyon sağlar. 24 saat içinde su kaybını sınırlayarak cilt bariyeri güçlendirilir. 28 günde daha yumuşak pürüzsüz bir cilt sağlar. Özel anti dehidrasyon kalkanı sayesinde su kayıplarını azaltılır. Koruyucu içermez.

MONTANOV 68

Doğal kremlerde kullanılan OW emülgatör. Kıvamı yüksek veya düşük zengin hissiyatlı kremler yapmakta kullanılır.

NACOL 1698

O/W kremleri ve losyonları; deodorant ve antiperspirant stiklerde; Şampuanlarda saç kremlerinde;renkli kozmetikte kıvamlaştırıcı baz olarak kullanılır. Krem (%2-5) ve Losyon(%2-3),Saç kremlerinde(%4-6)

TEQOIL MCT

Parlatıcı,yağlayıcı,yapışmayı engelleyici ajan; solvent taşıyıcı Kuru meyve ve şekerlemelerde parlatıcı,gıda katkıları ve aramolar

SHEA BUTTER

Nemlendirme özelliği vardır. Cilt hissini arttırır. Anti inflammatuar etkisi vardır. Karite yağı (shea butter), Afrika?da yetişen karite ağacının cevizlerinden elde edilen, uçuk sarı veya fildişi rengi bir yağdır. Dünya üzerinde bilinen en güçlü doğal nemlendiricilerden biridir. Genelde kozmetikte kullanılır. Shea yağı yenebilir, dolayısıyla yemeklerde de kullanılabilir. Örneğin bazı çikolatalar içinde, kakao yağı yerine kullanıldığı olur. Vücut sıcaklığında eridiğinden dolayı, deri tarafından kolayca emilir ve yağlı bir his bırakmaz.

SEPINOV EMT 10

Elektrolite dayanıklı, yumuşak hafif hissiyatlı kremler yapmada kullanılan emülgatör ve kıvamlaştırıcı. Saten hissiyatı verir.

EPICA

EPICA, metaloproteinaz inhibitörü ve antioksidan olarak işlev gören, kırışıklıkları ve çizgileri azaltan ve anti-yaşlanma etkisi sağlayan sinerjik bir bitki özütü karışımıdır. Cilt nemlendirme etkisi vardır. Hidrolipidik filmi eski haline getirir ve serbest radikallerle savaşır. Bu ürün, anti-aging cilt bakımı ve güneş ve güneşten sonra ürün için önerilir.

VERSTATIL PC

Modern cilt bakımı konsepti.Verstatil PC paraben ve formaldehit içermez. O / w- ve W / O-emülsiyon bazlı ürünler, jeller,toniklerde kullanılabilir.Herhangi bir pH sınırlaması yoktur Verstatil pc hidrolize karşı stabil ve elektrolitler ile uyumludur. Sonuç olarak, ürün stabilitesi üzerindeki Verstatil PC etkisi.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab CLA23 Web Lab | Copyright © 2015 Kale Kimya