Anasayfa / FORMÜLLER / Şampuan-Kepekli Saçlar Sülfat Free

Şampuan-Kepekli Saçlar Sülfat Free Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 723


Sülfat free yapısı ile saç derinizi tahriş etmeden temizlerken içeriğindeki kepek aktifi ile kepeksiz saçlara sahip olacaksınız.


Print

Şampuan-Kepekli Saçlar Sülfat Free

Sülfat free yapısı ile saç derinizi tahriş etmeden temizlerken içeriğindeki kepek aktifi ile kepeksiz saçlara sahip olacaksınız.

Özellikler

Görünüm: şeffaf,Viskoz

pH: 6-6,2

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
1 DEIYONIZE SU Aqua 60.8
2 ACULYN 88 Arcylates/Steareth-20 Methacrylate Crosspolymer Kıvamlaştırıcı 3.5
3 BIOTERGE AS 40 SODIUM C14-16 OLEFIN SULFONATE 1. Yüzey Aktif 7.5
4 TEQIN B 30 Coco Amido Propyl Betain % 35 2. Yüzey Aktif 7.5
5 ELOTANT MILCOSIDE 200 Lauryl Glucoside 2. Yüzey Aktif 10
7 ELOPERS PM 400 Coco-Glucoside;Glyceryl Oleate 1. Yüzey Aktif 3
8 UCARE JR 400 Polyquaternium 10 Kondisyoner 0.300
9 VERSTATIL PC Phenoxyethanol; Caprylyl Glycol Koruyucu 1.000
10 DANDRILYS Aqua (and) Propanediol (and) Ziziphus Joazeiro Bark Extract Aktif Madde 1.000
11 TEQFEEL BAX Bis-Cetearyl Amodimethicone Kondisyoner 0.500
12 Esans Symrise Wild Mint 147172 0.800
13 MENTOL KRİSTAL Menthol Aktif Madde 0.200
14 DERMOSOFT DECALACT Sodium Caproyl/Lauroyl Lactylate Antibakteriyel 1.000
15 TEA TEA pH Ayarlayıcı

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Deiyonize sudan bir miktar ucare jr 400 çözmek için ayrılır, Kalan su kazana alınır üzerine Aculyn 88 ilave edilir, Aculyn 88 çözündükten sonra bioterge as 40 ialve edilir karıştırılır, Tamamen homojen olduktan sonra kalan girdiler sırası ile ilave edilmeye başlanır. Ucare jr 400  ayrı bir yerde ayrılan suda çözülerek ana kazana ilave edilir çözelti tamamen homojen oluncaya kadar karıştırılmalıdır.Mentol ayrı bir yerde esans içinde çözülür ve prosese ilave edilir.tüm girdiler ilave edildikten sonra tea ile ph ayarı yapılır ph 6-6,2 arası olmalıdır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

ACULYN 88

Anyonik polimer. Kıvamın, transparanlığın ve askıda tutma performansı çok iyi. Köpük stabilizasyonu sağlar. Boncuk, pigment, hava ve sedefi askıda tutar. Şampuan, duş jeli, sıvı sabun, saç köpüğü, tıraş köpüğü, saç şekillendiricileri, saç köpüğünde kullanılır.

BIOTERGE AS 40

Mükemmel viskozite, köpük özellikleri ve yumuşaklık sağlayan anyonik yüzey aktif. HI & I temizlik ve kişisel bakım uygulamaları, tarımsal formülasyonlar ve beton bazlar, yangın söndürme köpükleri ve toz kontrolü için kullanılan inşaat ürünleri için ideal bir yüzey aktif maddedir.

TEQIN B 30

Amfoterik, iritasyon düşürücü, yumuşak temizleme etkisi olan ikincil yüzey aktif madde. Şampuan, sıvı sabun, ıslak mendil de kullanılır.

ELOTANT MILCOSIDE 200

İrritasyonu düşük,doğal, nonyonik yüzey aktif madde.Diğer yüzey aktif maddelerle sinerjik etki oluşturarak özellikle viskozite arttırmaya yardımcı olur.

ELOPERS PM 400

Geri yağlandırıcı olarak tüm bebek bakım ve cilt bakım şampuan ve temizlik ürünlerinde kullanılır.

UCARE JR 400

Saç üzerinde güçlü kondisyoner efekti sağlar. Kullanılırken silikonlarla uyumluluğuna göre ürün seçilmelidir. Şampuan, şekillendirici, serum da ıslak tarama, kuru tarama ve bakım amaçlı kullanılır.

VERSTATIL PC

Modern cilt bakımı konsepti.Verstatil PC paraben ve formaldehit içermez. O / w- ve W / O-emülsiyon bazlı ürünler, jeller,toniklerde kullanılabilir.Herhangi bir pH sınırlaması yoktur Verstatil pc hidrolize karşı stabil ve elektrolitler ile uyumludur. Sonuç olarak, ürün stabilitesi üzerindeki Verstatil PC etkisi.

DANDRILYS

Kepek önleyici olmayan şampuanlar için yatıştırıcı ve doğal olarak köpüren etkinlikler içeren güçlü bir kepek azaltıcı ajandır. Bu doğal aktif kepek oluşumunu ve yeniden görünümünü azaltır ve iltihap, cilt tahrişi ve kaşıntıyı azaltmaya yardımcı olur. Bilinen kimyasal ürünü olan çinko piritinin yerini alabilir. Yüksek kepek azaltma aktivitesine ek olarak, yüksek temizleme, yatıştırıcı ve anti-kaşıntı aktiviteleri sunar.

TEQFEEL BAX

Yapışkanlık ve yağlılık hissi yaratmaz, Saçı düzleştirme etkisi vardır. Uçuşmayı engeller kabarık sacları düzleştirir.Saçta kalan 7/24 gibi saç bakım ürünlerinde, Şampuanlarda, Durulanabilin saç kremlerinde, Saç serumlarında kullanılabilir.

TEA

pH ayarlayıcı alkali ajan.

DERMOSOFT DECALACT

Kepek aktifi, deodorant aktifi, mantara ve bakteriye karşı antimikrobiel aktif. Triclosan ve climbazole için %100 doğal antimikrobiyal alternatif ürün.

MENTOL KRİSTAL

Mentol cilde ferahlık verir; after shave ve güneş yanığı için olan losyonlar gibi cilt ferahlatıcılarında kullanılır. İlaçlarda ,gıda da ve parfümlerde nane tadı verici ve kötü koku maskeleyici olarak kullanılır. Bu tip özelliklerinden dolayı diş macunu, öksürük damlaları, boğaz pastilleri, dondurma, sakız, şampuan, cilt maskeleri, kağıt mendillerde yaygın olarak kullanılmaktadır

Designed & Developed by CLA23 Web Lab CLA23 Web Lab | Copyright © 2015 Kale Kimya