Anasayfa / FORMÜLLER / ŞAMPUAN-BEBEK / TUZ İÇERMEZ

ŞAMPUAN-BEBEK / TUZ İÇERMEZ Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1096


Polimer ler ile kıvam aldırılmış tuz içermeyen, göz yakmayan şampuan


Print

ŞAMPUAN-BEBEK / TUZ İÇERMEZ

Polimer ler ile kıvam aldırılmış tuz içermeyen, göz yakmayan şampuan

Özellikler

Görünüm: Berrak

pH: 5,5-6,3

Stability: Parfümünüzle test ediniz.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIZE SU
ACULYN 88 Arcylates/Steareth-20 Methacrylate Crosspolymer Kıvamlaştırıcı 4.5
COSMACOL AES 70224 Sodium Laurly Eter Sulphat 2EO Naturel (SLES) 1. Yüzey Aktif 14
TEQIN B 30 Coco Amido Propyl Betain % 35 2. Yüzey Aktif 6
COSMACOL ELI C12-13 Alkyl Lactat Kıvamlaştırıcı 0.700
ACULYN EXCEL Acrylates Copolymer Kıvamlaştırıcı 1.000
TEQOIL 767 PEG-6-Caprylic/Capric Glycerides Yağlandırıcı; Humektan 0.500
ELOTANT MILCOSIDE 200 Lauryl Glucoside 2. Yüzey Aktif 4
TEQFEEL QUAT Silicone quertemium,Trideceth 6, trideceth 12 Kondisyoner 1.5
UCARE JR 400 Polyquaternium 10 Kondisyoner 0.300
VERSTATIL BP Phenoxyetanol; Benzoic Acid Koruyucu 1.000

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Deiyonize su alınır aculyn 88 ilave edilir çözülür sonrasında cosmacol 70-2-24 ilave edilir çözününceye kadar karıştırılır. Teqın b 30 ilave edilir karıştırılır,cosmacol eli ilave edilir çözününv-ceye kadar yaklaşık 15 dk karıştırılmalıdır,kalan hammaddeler sırası ile ilave edilir, proses tamamlanır bitmiş ürün pH`ı 6,3 gibi olmalıdır

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

ACULYN 88

Anyonik polimer. Kıvamın, transparanlığın ve askıda tutma performansı çok iyi. Köpük stabilizasyonu sağlar. Boncuk, pigment, hava ve sedefi askıda tutar. Şampuan, duş jeli, sıvı sabun, saç köpüğü, tıraş köpüğü, saç şekillendiricileri, saç köpüğünde kullanılır.

COSMACOL AES 70224

Anyonik, köpüğü yüksek, tuz ile viskozite alabilen yüzey aktif madde. Şampuan, sıvı sabun gibi tüm yağ alma amaçlı ürünlerde kullanılır. şampuan (%8-18), Sıvı sabun (%7-15), Sıvı Detarjan (%5-15),Cam sil(%0.2-1)

TEQIN B 30

Amfoterik, iritasyon düşürücü, yumuşak temizleme etkisi olan ikincil yüzey aktif madde. Şampuan, sıvı sabun, ıslak mendil de kullanılır.

COSMACOL ELI

Deodorantlarda 24 saat deodorant efekti etki verme ve şampuanlarda da düŞük tuz ile kIvam verme özelliği vardır. Cocoamide DEA muadili olarak kullanılan kıvamlaştırıcı. Kozmetikte yağlandırıcı olarak kullanılır. AHA esteridir, enzimatik deo etkisinden dolayı deo etkili ürünler yapılabilir. İritasyon düşürür. Şampuan, sıvı sabun, duş jeli, deodorant, krem de kullanılır. Güneş ürünleridde spf artrıcı rol oynar.

ACULYN EXCEL

Temizlik ürünlerinde kıvam ve askıda tutma amaçlı kullanılan polimer. Düşük pH larda askıda tutar ve transparan özellik verir. Yeni jenerasyon koruyucuların ph aralıklarına uygundur.

TEQOIL 767

PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides , Yüzey aktif maddelerin çözünürlüğünü artıran suda çözünen bir yağdır. İyi bir geri yağlandırıcıdır.Cilt temizliğinde, şampuanlarda, duş jeli ,sıvı sabun v.s ürünlerde çözücü olarak kullanılabilir .

ELOTANT MILCOSIDE 200

İrritasyonu düşük,doğal, nonyonik yüzey aktif madde.Diğer yüzey aktif maddelerle sinerjik etki oluşturarak özellikle viskozite arttırmaya yardımcı olur.

TEQFEEL QUAT

Saç bakım ürünlerinde hacim, renk koruma, Islak tarama kolaylık sağlar. Bakım, termal koruma, hacim, Şampuan, serum, Islak tarama, kuru tarama, renk koruma amaçlı kullanılır.

UCARE JR 400

Saç üzerinde güçlü kondisyoner efekti sağlar. Kullanılırken silikonlarla uyumluluğuna göre ürün seçilmelidir. Şampuan, şekillendirici, serum da ıslak tarama, kuru tarama ve bakım amaçlı kullanılır.

VERSTATIL BP

Zamanla renk değişimine sebep olmayan koruyucu. Halojenik maddeler içermez. Ekonomiktir. Paraben ve formaldehit içermez,Kullanım oranı: %0,5 - 1,0,Bakteri ve mantara karşı etkilidir.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab CLA23 Web Lab | Copyright © 2015 Kale Kimya