Anasayfa / FORMÜLLER / ŞAMPUAN ERKEK BAKIMI - ACTIVE 5

ŞAMPUAN ERKEK BAKIMI - ACTIVE 5 Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1105


Traş, Duş Jeli, Şampuan, Yüz temizleme, Nemlendirme etkileri ile Erkekler için komple bakım sunan innovatif formülasyon.


Print

ŞAMPUAN ERKEK BAKIMI - ACTIVE 5

Traş, Duş Jeli, Şampuan, Yüz temizleme, Nemlendirme etkileri ile Erkekler için komple bakım sunan innovatif formülasyon.

Özellikler

Görünüm: opak Viskoz

pH: 5,5-6

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIZE SU Aqua 55.47
COSMACOL AES 70224 Sodium Laurly Eter Sulphat 2EO Naturel (SLES) 1. Yüzey Aktif 14
TEQIN B 30 Coco Amido Propyl Betain % 35 2. Yüzey Aktif 8
MILCOSIDE 200 Lauryl-Glucoside 1. Yüzey Aktif 3
ACULYN EXCEL Acrylates Copolymer Kıvamlaştırıcı 5
UCARE LR 30m Polyquaternium 10 Kondisyoner 0.300
TEQFEEL BAX Bis-Cetearyl Amodimethicone Kondisyoner 1.000
HYDROVANCE Hydroxyethyl Urea Aktif Madde 3
TEQOIL 767 PEG-6-Caprylic/Capric Glycerides Yağlandırıcı; Humektan 0.700
LIPONIC EG1 Glycereth 26 Yağlandırıcı; Humektan 1.000
GLİSERİN (PHARMA) Glycerine pharam grade Yağlandırıcı; Humektan 1.000
SEPICALM S Sodium Cocoyl Amino Acids & Sarcosine & Potassium Aspartate & Magnesium Aspartate Aktif Madde 1.5
FLUIDIPURE 8G Hexylene glycol (and) capryloyl glycine (and) xylitylglucoside Aktif Madde 2
POLYOX WSR-301 PEG-90M Estetik Modifiye Ajan 0.200
OPULYN 301/ ACUSOL 301 Sodium styrene / acrylates copolymer Estetik Modifiye Ajan 0.700
VERSTATIL PC Phenoxyethanol; Caprylyl Glycol Koruyucu 1.000
CHARCOAL POWDER Charcoal Powder 0.025
NaCl sodium chloride 2
ESANS Symrise Ultra Energy 0.600

Uyarılar

Opulyn 301 ayrı bir yerde 5 katı suda çözülerek prosese dahil edilmelidir,

Polyox wsr 301 formül suyuna karıştırıcı altında ve serpiştirilerek ilave edilmelidir topaklanmasına izin verilmemelidir,

Polyox wsr 301 40 dakika karıştırılmalıdır,

Aculyn excel ilavesi öncesi karıştırıcı hızı min. RPM olmalıdır.

Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir.


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Formül suyundan Opulyn 301'in 5 katı miktarında su ayrılır. Kalan deiyonize suya, karıştırıcı altında, yavaş yavaş Polyox wsr 301 ilave edilir ve çözününceye kadar, yaklaşık 40 dakika karıştırılır.

Tamamen çözündükten sonra Ucare Lr 30m yavaş yavaş ilave edilrek çözününceye kadar karıştırılır.

Tamamen çözündükten sonra Aculyn Excel ilave edilir karıştırılır ve sonrasında Cosmacol Aes 70-2-24 eklenerek çözününceye kadar karıştırılır. %20 lik NaOH ile pH 8'e yükseltilir ve kalan yüzey aktifler ilave edilerek karıştırılır.

Sonrasında %20 lik citric acid ile pH'5,5-6 arasına ayarlanır. Kalan girdiler sırası ile ilave edilir ve her hammadde çözününceye kadar karıştırılır. Opulyn 301, ayrılan formül suyunda ayrı bir yerde karıştırılarak formüle ilave edilir.

Tuz ile viskozite ayarı yapılarak proses tamamlanır.

 

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

COSMACOL AES 70224

Anyonik, köpüğü yüksek, tuz ile viskozite alabilen yüzey aktif madde. Şampuan, sıvı sabun gibi tüm yağ alma amaçlı ürünlerde kullanılır. şampuan (%8-18), Sıvı sabun (%7-15), Sıvı Detarjan (%5-15),Cam sil(%0.2-1)

TEQIN B 30

Amfoterik, iritasyon düşürücü, yumuşak temizleme etkisi olan ikincil yüzey aktif madde. Şampuan, sıvı sabun, ıslak mendil de kullanılır.

MILCOSIDE 200

EcoSense 1200 noniyonik bir lauril glukosiddir.Noniyonik yapısı sayesinde , katyonik maddeler de dahil olmak üzere yüzey aktif maddeler ve polimerler ile uyumlu, orta ila yüksek kararlı köpük üretir. EcoSense 1200 , koruyucu içermez ve düşük eko-toksisiteye ve toksisiteyesahiptir, kolayca biyolojik olarak parçalanabilir ve% 100 bitkisel menşelidir. Bu ürün ile ,şampuan, duş jeli , banyo köpüğü, el ve yüz temizleyici, sıvı sabun, saç kremi ve bebek ıslak mendili gibi birçok formülü yapabilirsiniz.

ACULYN EXCEL

Temizlik ürünlerinde kıvam ve askıda tutma amaçlı kullanılan polimer. Düşük pH larda askıda tutar ve transparan özellik verir. Yeni jenerasyon koruyucuların ph aralıklarına uygundur.

UCARE LR 30m

Saç üzerinde güçlü kondisyoner efekti sağlar. Kullanılırken silikonlarla uyumluluğuna göre ürün seçilmelidir. Şampuan, şekillendirici, serum da ıslak tarama, kuru tarama ve bakım amaçlı kullanılır. Bu versiyonu özellikle hacim verici şampuanlar için tavsiye edilir Silikonlar ile uyumludur.

TEQFEEL BAX

Yapışkanlık ve yağlılık hissi yaratmaz, Saçı düzleştirme etkisi vardır. Uçuşmayı engeller kabarık sacları düzleştirir.Saçta kalan 7/24 gibi saç bakım ürünlerinde, Şampuanlarda, Durulanabilin saç kremlerinde, Saç serumlarında kullanılabilir.

HYDROVANCE

HYDROVANCE® nemlendirici ajan cilt bakım ürünlerinde yapışkan olmayan,his bırakmayan bir üründür. HYDROVANCE® nemlendirici ajan, mükemmel nemlendirme sağlar ve cilt elastikiyetini artırır, ve formülasyonların dokusal duyu özelliklerini geliştirir. HYDROVANCE k geniş bir pH aralığı üzerinde kullanılabilir. Uygulama alanları şunlardır: yüz, vücut, el ve ayak kremleri ve losyonlar, nemlendirici ürünleri, anti-aging ürünleri, duş ve banyo ürünleri, yüz temizleyiciler, güneş koruma ürünleri, bronzlaştırıcı ürünler, renkli kozmetik, ter önleyiciler ve deodorantlar, ayak bakımı, saç şekillendirme ürünleri, saç şampuanları ve kremleri, saç bakımı , saç boyası ürünleri.

TEQOIL 767

PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides , Yüzey aktif maddelerin çözünürlüğünü artıran suda çözünen bir yağdır. İyi bir geri yağlandırıcıdır.Cilt temizliğinde, şampuanlarda, duş jeli ,sıvı sabun v.s ürünlerde çözücü olarak kullanılabilir .

LIPONIC EG1

Lüx ve yumuşak hissiyat veren hümektant. Cilt kondisyoner ajanı olarak kullanılır. Gliserinin verdiği yapışmahissiyatını ortadan kaldırır. Çözücü, viskozite ayarlayıcı, plastikleştirici, köpük ayarlayıcı olarak ta rol oynar.

GLİSERİN (PHARMA)

Gliserin cilt bakım formülasyonlarında en önemli ve en yaygın olarak kullanılan maddelerden biridir. Suda çözünen, kokusuz, renksiz, doğal nemlendirici olan gliserin, yaygın olarak nemlendirici, çözücü veya yağlayıcı olarak kullanılır.

SEPICALM S

Mineraller ile kombine edilmiş aminoasit biovektörü. Hasas ve irite ciltlerin inflamasyonunu dindirir. Güneş yanığı sonrası, mekanik sürtünem sonrası, kimyasal kontakt sonrası ciltte oluşan iritasyonu azaltır. Invivo testleri yapılmıştır.

FLUIDIPURE 8G

Tüm cilt tiplerinin bakımı için mükemmel biomimetik aktiftir. Şekerle kombine edilmiş glisin ve Caprylic Acidin Aminovectoru olan, ciltte ve kozmetik formülasyonların içindeki mikrobik çoğalmaya karşı mücadeleye yardımcı olur. Formülasyona zen yaklaşımı için sıvı kullanmaya hazırdır. Cildin doğal asidik dengesini korur. Güzel bir cilt için sebum üretimini kontrol eder, hoş olmayan vücut kokularıyla mücadeleye yardımcı olur. Kafa derisi kızarıklık, saç yağlanması ve kepekle mücadele eder. Aynı zamanda, hoş olmayan kafa derisi kokularıyla mücadele etmeye yardımcı olur.

POLYOX WSR-301

Kozmetikte bir çok üründe kullanılır. Kayganlık sağlar. Yayılım ve köpük etkiniliğini artırır. Traş ürünleri, jöle, Şampuan, sıvı sabun gibi ürünlerde kullanılır.

OPULYN 301/ ACUSOL 301

Sıvı sabun ve şampuanda opak ürün yapmak amaçlı kullanılır. Sıvı el sabunu, şampuanlarda. (%0,25-1) Geniş formülle edilebilirlik, uygun fiyat,soğuk karışım formüllerinde kullanılabilirlik, tuz toleransı. Banyo ve duş jelleri,sıvı el sabunları,şampuanlar da kullanılır.

VERSTATIL PC

Modern cilt bakımı konsepti.Verstatil PC paraben ve formaldehit içermez. O / w- ve W / O-emülsiyon bazlı ürünler, jeller,toniklerde kullanılabilir.Herhangi bir pH sınırlaması yoktur Verstatil pc hidrolize karşı stabil ve elektrolitler ile uyumludur. Sonuç olarak, ürün stabilitesi üzerindeki Verstatil PC etkisi.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab CLA23 Web Lab | Copyright © 2015 Kale Kimya