Anasayfa / FORMÜLLER / ŞAMPUAN-KEPEKLİ SAÇLAR İÇİN TERAPİ

ŞAMPUAN-KEPEKLİ SAÇLAR İÇİN TERAPİ Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 1075


Kepekli saçlar için bitki ekstraktları, protein ve kepek kompleksi ile güçlendirilmiş şampuan.


Print

ŞAMPUAN-KEPEKLİ SAÇLAR İÇİN TERAPİ

Kepekli saçlar için bitki ekstraktları, protein ve kepek kompleksi ile güçlendirilmiş şampuan.

Özellikler

Görünüm: Berrak

pH: 5,5-6

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
Deiyonize Su 63.2
PROTEOL APL Sodyum Coco apple Amino Asit 2. Yüzey Aktif 4
CAPIGEL 98 Acrylic Copolymer Kıvamlaştırıcı 3.5
ELOTANT MILCOSIDE 200 Lauryl Glucoside 2. Yüzey Aktif 8
ELOTANT MILCOSIDE 302 Decyl Glucoside 1. Yüzey Aktif 3
TEQIN B 30 Coco Amido Propyl Betain % 35 2. Yüzey Aktif 10
UCARE JR 30 M Polyquaternium 10 Kondisyoner 0.500
DERMOSOFT DECALACT Sodium Caproyl/Lauroyl Lactylate Antibakteriyel 0.400
D-PANTENOL d-Pantenol %75W (Provitamin B5) Aktif Madde 0.500
DANDRILYS Aqua (and) Propanediol (and) Ziziphus Joazeiro Bark Extract Aktif Madde 1.5
TEQFEEL QUAT Silicone quertemium,Trideceth 6, trideceth 12 Kondisyoner 2
VERSTATIL BP Phenoxyetanol; Benzoic Acid Koruyucu 1.000
DERMOSOFT OMP Methylpropanediol,Caprylyl Glycol Koruyucu 0.300

Uyarılar

Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir.
 

Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Su alınır ve içerisine  UCARE JR 30 eklenerek 20-25 dakika çözünmesi sağlanır. CAPIGEL 98 eklenerek karıştırılır. Daha sonra TEQIN B 30, ELOTANT MİLCOSIDE 200, ELTANT MILCOSIDE 302 ve PROTEOL APL sırasıyla eklenir. Her ilaveden sonra homojenasyon sağlanmalıdır. Kalan hammaddeler de ilave edilerek proses tamamlanır. pH değeri : 5.8-6.1 olmalıdır. pH değerini yükseltmek için TEA, düşürmek için %20 lik sitrik asit çözeltisi kullanılmalıdır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

PROTEOL APL

Anyonik,iritasyonu düşük keratine iyi tutunan köpüğü stabilize eden ikincil yüzey aktif madde. Göz iritasyonunu düşürür.

CAPIGEL 98

Transparan jeller için sıvı kıvamlaştırıcı. Yüzey aktif içeren sistemlere kolay ve hızlı bir şekilde kıvam verir.

ELOTANT MILCOSIDE 200

İrritasyonu düşük,doğal, nonyonik yüzey aktif madde.Diğer yüzey aktif maddelerle sinerjik etki oluşturarak özellikle viskozite arttırmaya yardımcı olur.

ELOTANT MILCOSIDE 302

Bu yüzey aktif maddenin elektriksel bir yükü yoktur, bu da suyun sertliğinin deaktivasyona karşı direncini arttırır. Ürün, çamaşır yıkama ürünleri, ev temizlik ürünleri ve el bulaşık yıkama sıvılarında kullanılan mükemmel bir yağ sökücüdür. Yeni nesil çevre dostu yüzeyaktiftir. Doğal kaynaklardan elde edilen yağ alkolü ve glikozdan türetilmiştir, böylece, biyolojik olarak parçalanabilir. Düşük toksisitesi, düşük tahriş ve birçok mükemmel yüzey aktif performansından dolayı, deterjanlarda, kişisel bakım ürünlerinde, kozmetik ürünlerinde ve zirai kimyasal maddelerde kullanılır.

TEQIN B 30

Amfoterik, iritasyon düşürücü, yumuşak temizleme etkisi olan ikincil yüzey aktif madde. Şampuan, sıvı sabun, ıslak mendil de kullanılır.

UCARE JR 30 M

Saç üzerinde güçlü kondisyoner efekti sağlar.Silikonlarla uyumlu versyonudur. Şampuan, şekillendirici, serum da ıslak tarama, kuru tarama ve bakım amaçlı kullanılır.

DERMOSOFT DECALACT

Kepek aktifi, deodorant aktifi, mantara ve bakteriye karşı antimikrobiel aktif. Triclosan ve climbazole için %100 doğal antimikrobiyal alternatif ürün.

D-PANTENOL

Derideki iritasyon, kepek gibi cilt problemlerine karşı kullanılan vitamin. Şampuan, Jöle, Krem, Duş jeli, Islak mendil, Pişik kremi gibi ürünlerde %0,1-0,3 kullanılır.

DANDRILYS

Kepek önleyici olmayan şampuanlar için yatıştırıcı ve doğal olarak köpüren etkinlikler içeren güçlü bir kepek azaltıcı ajandır. Bu doğal aktif kepek oluşumunu ve yeniden görünümünü azaltır ve iltihap, cilt tahrişi ve kaşıntıyı azaltmaya yardımcı olur. Bilinen kimyasal ürünü olan çinko piritinin yerini alabilir. Yüksek kepek azaltma aktivitesine ek olarak, yüksek temizleme, yatıştırıcı ve anti-kaşıntı aktiviteleri sunar.

TEQFEEL QUAT

Saç bakım ürünlerinde hacim, renk koruma, Islak tarama kolaylık sağlar. Bakım, termal koruma, hacim, Şampuan, serum, Islak tarama, kuru tarama, renk koruma amaçlı kullanılır.

VERSTATIL BP

Zamanla renk değişimine sebep olmayan koruyucu. Halojenik maddeler içermez. Ekonomiktir. Paraben ve formaldehit içermez,Kullanım oranı: %0,5 - 1,0,Bakteri ve mantara karşı etkilidir.

DERMOSOFT OMP

DERMOSOFT® OMP mikroorganizmalara karşı yüksek bir etkinliğe sahiptir. Geniş bir pH Aralığına sahiptir.Emülsiyonlar için uygundur.Yağ fazı ile karıştırılmalıdır. Soğuk kullanımı yanı sıra yüksek sıcaklıkta kullanılabilir (80° C). 4.0% 2.5% bir önerilen kullanım konsantrasyonu vardır DERMOSOFT® OMP deride nem seviyesini artırmaya yardımcı olmakla beraber, Kozmetik ürünleri etkili bir şekilde mikrobiyolojik bozulmaya karşı korur. Bazı durumlarda emülsiyon üzerinde emülgatör etkisi olabilir. DERMOSOFT® OMP ÖZELLİKLE ıslak mendil uygulanması için uygundur.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab CLA23 Web Lab | Copyright © 2015 Kale Kimya