Anasayfa / FORMÜLLER / BODY SCRUB LAVENDER& ORANGE

BODY SCRUB LAVENDER& ORANGE Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 862


Peeling etkisi ile aynı zamanda içeriğindeki katı yağlar sayesinde cildinizi nemlendirir.


Print

BODY SCRUB LAVENDER& ORANGE

Peeling etkisi ile aynı zamanda içeriğindeki katı yağlar sayesinde cildinizi nemlendirir.

Özellikler

Görünüm: opak Viskoz

pH: 6-7

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
A DEIYONIZE SU 64
A GLİSERİN (PHARMA) Glycerine pharam grade Yağlandırıcı; Humektan 2
B EMULDAC AS 25 Cetearath 25 Emülgatör 1.000
B LAVANDER BUTTER Lavander Butter Yağlandırıcı; Humektan 5
B LIPONATE TDTM Tridecyl Trimellitate Yağlandırıcı; Humektan 3
B LIPONIC EG1 Glycereth 26 Yağlandırıcı; Humektan 3
B LIPOVOL MOS 130 Tridecyl Stearate (and) Tridecyl Trimellitate (and) Dipentaerythrityl Hexacaprylate/Hexacaprate Yağlandırıcı; Humektan 4
B TEQFEEL 100 DIMETHICONE 100 Kondisyoner 2
B ORANGE BUTTER Orange Butter Yağlandırıcı; Humektan 5
B SHEA BUTTER Shea butter Yağlandırıcı; Humektan 3
C ESANS 0.300
C LIPOMULSE LUXE Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-40 Stearate, Ceteareth-20 Baz 6
C SCRUB Kimyasal Adı 0.700
C VERSTATIL PC Phenoxyethanol; Caprylyl Glycol Koruyucu 1.000

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

A fazı kendi içerisinde karıştırılır ve 70-80 dereceye ısıtılır,  B fazı kendi içerisinde karıştırılır ve 70-80 dereceye ısıtılır, iki faz aynı sıcaklıkta iken karıştırıcı altında B fazı A fazına ilave edilir ve hızlı karıştırma altında 5 dakika karıştırılır,  karıştırıcı rpm hızı orta hıza alınarak sıcaklık 40 dereceye düşünceye kadar karıştırmaya devam edilir sıcaklık 40 dereceye düştüğünde C fazında bulunan girdiler ana faza tek tek ilave edilir homojen bir emüşsiyon elde edince proses tamamlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

LIPOMULSE LUXE

O/W Hazır krem bazı. Geniş ph aralığında çalışma olanağı sağlar. Asidik ve alkali özel krem formülasyonlarına uygundur saç bakımı,cilt bakımı,renkli kozmetik

LAVANDER BUTTER

Nemlendirici, pazarlama iddası kuvvetli yağ karışımı.

ORANGE BUTTER

SHEA BUTTER

Nemlendirme özelliği vardır. Cilt hissini arttırır. Anti inflammatuar etkisi vardır. Karite yağı (shea butter), Afrika?da yetişen karite ağacının cevizlerinden elde edilen, uçuk sarı veya fildişi rengi bir yağdır. Dünya üzerinde bilinen en güçlü doğal nemlendiricilerden biridir. Genelde kozmetikte kullanılır. Shea yağı yenebilir, dolayısıyla yemeklerde de kullanılabilir. Örneğin bazı çikolatalar içinde, kakao yağı yerine kullanıldığı olur. Vücut sıcaklığında eridiğinden dolayı, deri tarafından kolayca emilir ve yağlı bir his bırakmaz.

LIPONIC EG1

Lüx ve yumuşak hissiyat veren hümektant. Cilt kondisyoner ajanı olarak kullanılır. Gliserinin verdiği yapışmahissiyatını ortadan kaldırır. Çözücü, viskozite ayarlayıcı, plastikleştirici, köpük ayarlayıcı olarak ta rol oynar.

LIPONATE TDTM

Yapışkanlık yapmayan viskoz sıvı yağ. Castor oil ya da lanolin oil yerine ya da beraberinde kullanılabilir. Emülsiyonların stabilitesini arttırmak için kullanılabilir. Yumuşak kadifemsi bir his verir. Çok iyi pigment dispersantıdır. Özellikle gece bakım kremlerinde, göz çevresi bakım kremleri ve rujlarda önerilir.

LIPOVOL MOS 130

Likit Parafin yerine önerilen petrol kökenli olmayan yağ. Castor, oil free konseptler için önerilir. Noncomedegeic, iyi yayılım özelliği, parlaklık ve kadifemsi cilt hissini arttırıcı.

TEQFEEL 100

Mükemmel yumuşaklık,yumuşak-kaygan-ipeksi bir his,şampuanlar için iyileştirici etki,parlaklık. Cilt koruyucu,güneş kremi,makyaj,losyon,şampuan,saç spreyi,yosun modellemesi,renkli kozmetik de kullanılır.

EMULDAC AS 25

Kozmetik ürünlerinde emülgatör. Saç, el kremleri(%0.1-0.5), O/W emülsiyonları

GLİSERİN (PHARMA)

Gliserin cilt bakım formülasyonlarında en önemli ve en yaygın olarak kullanılan maddelerden biridir. Suda çözünen, kokusuz, renksiz, doğal nemlendirici olan gliserin, yaygın olarak nemlendirici, çözücü veya yağlayıcı olarak kullanılır.

VERSTATIL PC

Modern cilt bakımı konsepti.Verstatil PC paraben ve formaldehit içermez. O / w- ve W / O-emülsiyon bazlı ürünler, jeller,toniklerde kullanılabilir.Herhangi bir pH sınırlaması yoktur Verstatil pc hidrolize karşı stabil ve elektrolitler ile uyumludur. Sonuç olarak, ürün stabilitesi üzerindeki Verstatil PC etkisi.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab CLA23 Web Lab | Copyright © 2015 Kale Kimya