Anasayfa / FORMÜLLER / WAX- SAKIZ / CREAM 1000

WAX- SAKIZ / CREAM 1000 Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 847


Sakız gibi uzama yapan kuaförlerde farklı bir uygulama tecrübesi kazandıran saç şekillendirici krem. Acudyn 1000 ile tutuculuğu artırılmıştır.


Print

WAX- SAKIZ / CREAM 1000

Sakız gibi uzama yapan kuaförlerde farklı bir uygulama tecrübesi kazandıran saç şekillendirici krem. Acudyn 1000 ile tutuculuğu artırılmıştır.

Özellikler

Görünüm: Berrak, kıvamlı , krem

pH: 5,5-6

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
A EMULDAC AS 25 Cetearath 25 Emülgatör 12
A ISOFOL 20N Octyldodecanol Yağlandırıcı; Humektan 3
A TEQ HC 40 PEG-40 hydrogenated castrol oil Emülgatör 13
A VAZELIN 6.3
B ACUDYNE 1000 Acrylates/Hydroxyesters Acrylates Copolymer Fixatif- Şekillendirici Polimer 3
B DEİYONİZE SU 61
B POLYOX WSR-301 PEG-90M Estetik Modifiye Ajan 0.600
C DERMOSOFT OMP Methylpropanediol,Caprylyl Glycol Koruyucu 0.300
C ESANS 0.300
C VERSTATIL PC Phenoxyethanol; Caprylyl Glycol Koruyucu 1.000

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

A fazındaki hammaddeler üst üste tartılır ve 75-80 dereceye ısıtılır.B fazındaki su alınır ve üzerine polyox wsr 301 ilave edilerek polyox tamamen çözününceye kadar karıştırılmalıdır,bu faz tamamen homojen olunca acudyn 1000 ilave edilir,bu fazın ph ı 6,5-7 olamlıdır ve 75-80 dereceye ısıtılır.

İki faz aynı sıcaklıkta iken B fazı A fazına karıştırıcı altında ilave edilir sıcaklık iki faz tamamen homojen karışıncaya kadar stabil tutulmalıdır ve karıştırıcı rpm hızının minimum seviyede tutulması önemlidir.  iki faz karıştıktan sonra 50-60 derecelerde C fazı A+B fazına ilave edilerek proses tamamlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

TEQ HC 40

çözücü etkili yüzey aktif. esans emülgatörü. saç jölesi, Şampuan da kullanIlIr. W/O karrışımmlarda yan emülgatör sulu çözeltiler içinde hidrofobik aktif maddelerin çözülebilir hale getirmek için kullanılır.

EMULDAC AS 25

Kozmetik ürünlerinde emülgatör. Saç, el kremleri(%0.1-0.5), O/W emülsiyonları

ISOFOL 20N

Emollient yağlandırıcı, dogal wax esterleri gibi losyon ve kremlerde kullanılan yağlandırıcı. Krem ve losyon. İyi bir piğment ıslatma özelliği vardır. Yapışkanlık azaltıcı ve kuru ve iyi bir cilt hissiyatı sağlar.

POLYOX WSR-301

Kozmetikte bir çok üründe kullanılır. Kayganlık sağlar. Yayılım ve köpük etkiniliğini artırır. Traş ürünleri, jöle, Şampuan, sıvı sabun gibi ürünlerde kullanılır.

ACUDYNE 1000

Kepeklenme yapmadan uzun süreli neme dayanıklı şekillendirici polimer. Uzun süreli dayanıklı tutum sağlar. Neme karşı dayanıkıdır.

VERSTATIL PC

Modern cilt bakımı konsepti.Verstatil PC paraben ve formaldehit içermez. O / w- ve W / O-emülsiyon bazlı ürünler, jeller,toniklerde kullanılabilir.Herhangi bir pH sınırlaması yoktur Verstatil pc hidrolize karşı stabil ve elektrolitler ile uyumludur. Sonuç olarak, ürün stabilitesi üzerindeki Verstatil PC etkisi.

DERMOSOFT OMP

DERMOSOFT® OMP mikroorganizmalara karşı yüksek bir etkinliğe sahiptir. Geniş bir pH Aralığına sahiptir.Emülsiyonlar için uygundur.Yağ fazı ile karıştırılmalıdır. Soğuk kullanımı yanı sıra yüksek sıcaklıkta kullanılabilir (80° C). 4.0% 2.5% bir önerilen kullanım konsantrasyonu vardır DERMOSOFT® OMP deride nem seviyesini artırmaya yardımcı olmakla beraber, Kozmetik ürünleri etkili bir şekilde mikrobiyolojik bozulmaya karşı korur. Bazı durumlarda emülsiyon üzerinde emülgatör etkisi olabilir. DERMOSOFT® OMP ÖZELLİKLE ıslak mendil uygulanması için uygundur.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab CLA23 Web Lab | Copyright © 2015 Kale Kimya