Anasayfa / FORMÜLLER / WAX- SAKIZ / CREAM

WAX- SAKIZ / CREAM Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 820


Sakız gibi uzama yapan kuaförlerde farklı bir uygulama tecrübesi kazandıran saç şekillendirici krem.


Print

WAX- SAKIZ / CREAM

Sakız gibi uzama yapan kuaförlerde farklı bir uygulama tecrübesi kazandıran saç şekillendirici krem.

Özellikler

Görünüm: Berrak, kıvamlı , krem

pH: 5,5-6

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
A ISOFOL 20N Octyldodecanol Yağlandırıcı; Humektan 2
A TEQ GLST SE Glyceryl mono stearete Emülgatör 3.5
A TEQ HC 40 PEG-40 hydrogenated castrol oil Emülgatör 5
A TA-1618P Cetyl Stearyl Alcohol Kıvamlaştırıcı 6
B GLİSERİN (PHARMA) Glycerine pharam grade Yağlandırıcı; Humektan 5
B MONO PROPILEN GLIKOL (USP) Mono propilen glikol USP (E1520) Yağlandırıcı; Humektan 5
B POLYOX WSR-301 PEG-90M Estetik Modifiye Ajan 0.400
B SU SU 64.8
B XANTAN GUM Xantan Gum Kıvamlaştırıcı 0.300
C ACUDYNE 180 Acrylates/Hydroxyesters Acrylates Copolymer Fixatif- Şekillendirici Polimer 7
C VERSTATIL PC Phenoxyethanol; Caprylyl Glycol Koruyucu 1.000

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

A Fazı 70-80 C ye ısıtılır.   B Fazına diğer ham maddeler ilave edilip 70-80C ye ısıtılır.   B Fazı A fazına karıştırıcı altında sıcaklık stabil  tutularak ilave edilir.  Sıcaklık 60 C de iken C fazı A+B içine ilave edilir.  Homojen oluncaya kadar karıştırılır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

MONO PROPILEN GLIKOL (USP)

Kozmetikte ve deterjanda cilt üzerinde yumuşatma etkisi, yüzey aktiflerden gelen cilt üzerindeki iritasyonu azaltmak.

GLİSERİN (PHARMA)

Gliserin cilt bakım formülasyonlarında en önemli ve en yaygın olarak kullanılan maddelerden biridir. Suda çözünen, kokusuz, renksiz, doğal nemlendirici olan gliserin, yaygın olarak nemlendirici, çözücü veya yağlayıcı olarak kullanılır.

ACUDYNE 180

Saçlara doğal parlaklık verme ve kısa zamanda kuruma özelliğine sahip tüm uçucu organik maddelerde, saç köpüklerinde, ve şekillendirici jölelerde kullanılmaktadır.

TA-1618P

Setostearil Alkol (CH3 (CH2) nOH), sebze veya sentetik kaynaklardan gelen setil ve stearil alkollerin bir karışımıdır. Yağlı bir alkol olarak sınıflandırılır. Setostearil alkol, pul şeklinde beyaz, mumsu, katı bir maddedir. Yağda çözünür, ancak suda çözünür değildir. Farmasötik ve kozmetik endüstrisinde, setostearil alkol bir emülsiyon stabilizörü olarak işlev görür; Matlaştırma ajanı; Sürfaktan - köpük güçlendirici; ve viskozite arttırıcı ajan. Genellikle kremlerde ve losyonlarda kullanılır. Erime noktası 122 ° F (50 ° C) ve kaynama noktası: 480.2 ° F (249 ° C)

TEQ GLST SE

Kozmetik, gıda ve ilaç sanayiinde emülgatör olarak kullanılır. HLB sayısı 3,8 olduğundan dolayı emülgatör, ko emülgatör , stabilizatör ve dispersyon aracı olarak kullanılır

ISOFOL 20N

Emollient yağlandırıcı, dogal wax esterleri gibi losyon ve kremlerde kullanılan yağlandırıcı. Krem ve losyon. İyi bir piğment ıslatma özelliği vardır. Yapışkanlık azaltıcı ve kuru ve iyi bir cilt hissiyatı sağlar.

TEQ HC 40

çözücü etkili yüzey aktif. esans emülgatörü. saç jölesi, Şampuan da kullanIlIr. W/O karrışımmlarda yan emülgatör sulu çözeltiler içinde hidrofobik aktif maddelerin çözülebilir hale getirmek için kullanılır.

POLYOX WSR-301

Kozmetikte bir çok üründe kullanılır. Kayganlık sağlar. Yayılım ve köpük etkiniliğini artırır. Traş ürünleri, jöle, Şampuan, sıvı sabun gibi ürünlerde kullanılır.

XANTAN GUM

XANTAN GUM düşük bir konsantrasyonda bile yüksek bir viskoziteye veren, sarımsı beyaz bir tozdur. Suda kolay çözünür ve nötralizasyon gerekli değildir. Bu, yabani lahana, doğal yetiştirilen Xanthomonas campestris ile karbonhidrat fermantasyonu ile üretilen bir mikrobiyal bir polisakarittir. Doğal kıvamlaştırıcıdır.

VERSTATIL PC

Modern cilt bakımı konsepti.Verstatil PC paraben ve formaldehit içermez. O / w- ve W / O-emülsiyon bazlı ürünler, jeller,toniklerde kullanılabilir.Herhangi bir pH sınırlaması yoktur Verstatil pc hidrolize karşı stabil ve elektrolitler ile uyumludur. Sonuç olarak, ürün stabilitesi üzerindeki Verstatil PC etkisi.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab CLA23 Web Lab | Copyright © 2015 Kale Kimya