Anasayfa / FORMÜLLER / ŞAMPUAN - KEPEĞE KARŞI ETKİLİ & KREMLİ

ŞAMPUAN - KEPEĞE KARŞI ETKİLİ & KREMLİ Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 785


Kepekli saçlar için zink prion ve silkonlar ile güçlendirilmiş şampuan.


Print

ŞAMPUAN - KEPEĞE KARŞI ETKİLİ & KREMLİ

Kepekli saçlar için zink prion ve silkonlar ile güçlendirilmiş şampuan.

Özellikler

Görünüm: Opak, Viskoz

pH: 5,5-6

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
1 DEİYONİZE SU 59.68
2 ACULYN 38 Arcylates/Vinly Neodecanote Crosspolymer Kıvamlaştırıcı 4.2
3 COSMACOL AES 70224 Sodium Laurly Eter Sulphat 2EO Naturel (SLES) 1. Yüzey Aktif 15
4 TEQIN B 30 Coco Amido Propyl Betain % 35 2. Yüzey Aktif 7
5 ELOTANT MILCOSIDE 200 Lauryl Glucoside 2. Yüzey Aktif 2
6 TEQPEARL 771 Sodium Laureth Sulfate (and) Glycol Distearate (and) Cocamide MEA (and) Laureth-10 Estetik Modifiye Ajan 2.5
7 OPULYN 301/ ACUSOL 301 Sodium styrene / acrylates copolymer Estetik Modifiye Ajan 0.700
8 SYMBIO QUAT Aqua (and) Hydrxypropyl Oxidized Starch PG-Trimonium Chloride (and) Starch Hydroxypropyltrimonium Chloride (and) Sodium Lactate (and) Sodium Chloride (and) Urea (and) Lactic Acid (and) Glycerin (and) Parfum Kondisyoner 1.2
10 COSMACOL ELI C12-13 Alkyl Lactat Kıvamlaştırıcı 0.300
11 ZINC PYRION Zinc pyrion Aktif Madde 1.5
12 TEQFEEL BAX Bis-Cetearyl Amodimethicone Kondisyoner 1.000
13 KATHON CG METHYL CHLORO ISOTHIAZOLINONE,METHYL ISOTHIAZOLINONE Koruyucu 0.100
14 ESANS 0.600
15 TEQFEEL QUAT Silicone quertemium,Trideceth 6, trideceth 12 Kondisyoner 1.000
16 TILICINE Tilia argentea Bud Extract; Water, Glycerol, Aktif Madde 1.000
17 NaCl 1.000
18 TEA TEA pH Ayarlayıcı 0.720

Uyarılar

Opulyn 301 için  5 katı  su formül suyundan ayrılmalıdır,

Zinc pyrion demir ile temasa girdiğinde mor rengi alır, üretim ekipmanının 316 olmasına dikkat ediniz.


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Opulyn 301 için  5 katı  su formül suyundan ayrılmalıdır,,

Deiyonize su alınır aculyn 38 ilave edilir daha sonra cosmacol 70 2 24 ilave edilir çözününceye kadar karıştırılır,diğer hammaddeler sırası ile ilave edilir  opulyn 301 ayrı bir yerde 5 katı suda seyreltildikten sonra prosese ilave edilmelidir.Kepek aktifi ilave edilmeden önce ph:4-4,5 arasına ayarlanır ve CLEANBIO-ZINC ilave edilir çözündükten sonra diğer hammaddeler ilave edilir .Her hammadde ilavesi sonrasında ürün homojen oluncaya kadar karıştırılmalıdır.Son olarak ph 5,5-6  arasına  ayarlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

ZINC PYRION

Kepek aktifi olarak şampuanlarda kullanılır. Mantar önlemek için ayak bakım kremlerinde kullanılır. Kepek şampuanı, ayak kremleri.

COSMACOL ELI

Deodorantlarda 24 saat deodorant efekti etki verme ve şampuanlarda da düŞük tuz ile kIvam verme özelliği vardır. Cocoamide DEA muadili olarak kullanılan kıvamlaştırıcı. Kozmetikte yağlandırıcı olarak kullanılır. AHA esteridir, enzimatik deo etkisinden dolayı deo etkili ürünler yapılabilir. İritasyon düşürür. Şampuan, sıvı sabun, duş jeli, deodorant, krem de kullanılır. Güneş ürünleridde spf artrıcı rol oynar.

TEQFEEL BAX

Yapışkanlık ve yağlılık hissi yaratmaz, Saçı düzleştirme etkisi vardır. Uçuşmayı engeller kabarık sacları düzleştirir.Saçta kalan 7/24 gibi saç bakım ürünlerinde, Şampuanlarda, Durulanabilin saç kremlerinde, Saç serumlarında kullanılabilir.

SYMBIO QUAT

yüksek performanslı bir katyonik yapıda guar ve PQ-10 alternatifidir. Sıvı formda olduğundan dolayı kullanımı kolaydır. saçta ıslak/kuru tarama kolaylığı sağlar. saçta birikme yapmaz.

KATHON CG

Koruyucu. Geniş spektrumlu aktiviteye sahip,formaldehiti çözme ya da üretme etkisi yoktur,biyolojik olarak kolay parçalanabilir ve çevreyi korur,geniş güvenlik profiline sahiptir,kozmetik hammaddeleriyle iyi uyumludur.

OPULYN 301/ ACUSOL 301

Sıvı sabun ve şampuanda opak ürün yapmak amaçlı kullanılır. Sıvı el sabunu, şampuanlarda. (%0,25-1) Geniş formülle edilebilirlik, uygun fiyat,soğuk karışım formüllerinde kullanılabilirlik, tuz toleransı. Banyo ve duş jelleri,sıvı el sabunları,şampuanlar da kullanılır.

TEQPEARL 771

Sedef görüntüsü veren yüzey aktif madde karışımı.

TEQFEEL QUAT

Saç bakım ürünlerinde hacim, renk koruma, Islak tarama kolaylık sağlar. Bakım, termal koruma, hacim, Şampuan, serum, Islak tarama, kuru tarama, renk koruma amaçlı kullanılır.

TEA

pH ayarlayıcı alkali ajan.

COSMACOL AES 70224

Anyonik, köpüğü yüksek, tuz ile viskozite alabilen yüzey aktif madde. Şampuan, sıvı sabun gibi tüm yağ alma amaçlı ürünlerde kullanılır. şampuan (%8-18), Sıvı sabun (%7-15), Sıvı Detarjan (%5-15),Cam sil(%0.2-1)

TEQIN B 30

Amfoterik, iritasyon düşürücü, yumuşak temizleme etkisi olan ikincil yüzey aktif madde. Şampuan, sıvı sabun, ıslak mendil de kullanılır.

ELOTANT MILCOSIDE 200

İrritasyonu düşük,doğal, nonyonik yüzey aktif madde.Diğer yüzey aktif maddelerle sinerjik etki oluşturarak özellikle viskozite arttırmaya yardımcı olur.

ACULYN 38

Anyonik polimer. Kıvam verme, askıda tutma sağlar. Yarı geçirgen bir yapısı olduğundan öncelikle opak sistemlerde tercih edilir. Pigment, sedef, mika, zinc pyrion ve tanecikleri askıda tutar. Şampuan, duş jeli, sıvı sabunda kullanılır.

TILICINE

Hacim verici, saçta antistatik etki, hacim sağlayan bitkisel aktif. Koruyucu tabaka oluşturur. Ciltte ve saçta nemlendirme özelliği vardır.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab CLA23 Web Lab | Copyright © 2015 Kale Kimya