Anasayfa / FORMÜLLER / ŞAMPUAN -2 si 1 arada

ŞAMPUAN -2 si 1 arada Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 423


Kremli saç şampuanı kondisyoner ile güçlendirilmiş formül.


Print

ŞAMPUAN -2 si 1 arada

Kremli saç şampuanı kondisyoner ile güçlendirilmiş formül.

Özellikler

Görünüm: Opak, viskoz

pH: 5,5-6

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
WATER
COSMACOL AES 70224 Sodium Laurly Eter Sulphat 2EO Naturel (SLES) 1. Yüzey Aktif 18
TEQIN B 30 Coco Amido Propyl Betain % 35 2. Yüzey Aktif 4
TEQPON D Disodium Coco Ampho Diacetat 1. Yüzey Aktif 3
ELOTANT MILCOSIDE 200 Lauryl Glucoside 2. Yüzey Aktif 1.000
COSMACOL ELI C12-13 Alkyl Lactat Kıvamlaştırıcı 0.400
DERMOFEEL SENSOLV Isoamyl Laurate Solvent; Çözücü 0.300
TEQFEEL QUAT Silicone quertemium,Trideceth 6, trideceth 12 Kondisyoner 1.5
EGX292 COMPLEX HAIR STRENGTH Urtica Dioica Leaf Extract (Nettle), Cimicifuga Racemosa Root Extract (Black cohosh), Lepidium Meyenii Root Extract (Maca); Sylibum Marianum Seeds Extract (Milkthistle)Butylene Glycol, Aqua, Aktif Madde 0.500
TEQOIL 767 PEG-6-Caprylic/Capric Glycerides Yağlandırıcı; Humektan 0.300
OPULYN 301/ ACUSOL 301 Sodium styrene / acrylates copolymer Estetik Modifiye Ajan 0.700
ELOPEARLS PN 220;210 Sedef-sodium Laureth Sulphate,Egds,Cocoamide DEA Estetik Modifiye Ajan 2.5
KATHON CG METHYL CHLORO ISOTHIAZOLINONE,METHYL ISOTHIAZOLINONE Koruyucu 0.100
CITRIK ASIT SEDEF (SODIUM LAURETH SULPHATE
FRAGNANCE EGDS
SALT COCOAMIDE MEA 1.000
E.D.T.A VERSENE POWDER E.D.T.A Şelatlama Ajanı 0.200
UCARE JR 30 M Polyquaternium 10 Kondisyoner 0.400

Uyarılar


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Formül suyunun 1/3 ü ayrılır kalan su kazana alınır ve üzerine Cosmacol AES 70224 ilave edilir,çözününceye kadar karıştırılır, sonrasında Teqin B 30 ilave edilir karıştırılır.  Teqpon D ilave edilir ve karıştırılır.  Elotant Milcoside 200 ilave edilir.  Cosmacol ELI ilave edilir 5 dk karıştırılır.  Cosmacol ESI ilave edilir; 5 dk karıştırılır sonrasında ELOPEARL 210 ilave edilir ve 5 dk karıştırılır.  Opulyn OP 301 ayrı bir yerde 5 katı suda  çözülür  ve prosese ilave edilir karıştırılır. Ucare Jr 30 m ayrı bir yerde 30 katı suda çözülür ve prosese ilave edilir ve  5 dakika karıştırılır ayrılan sudan geriye kalan su prosese ilave edilir ve diğer kalan girdiler  tek tek ilave edilir ve ph ayarı yapılar proses tamamlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

COSMACOL AES 70224

Anyonik, köpüğü yüksek, tuz ile viskozite alabilen yüzey aktif madde. Şampuan, sıvı sabun gibi tüm yağ alma amaçlı ürünlerde kullanılır. şampuan (%8-18), Sıvı sabun (%7-15), Sıvı Detarjan (%5-15),Cam sil(%0.2-1)

TEQIN B 30

Amfoterik, iritasyon düşürücü, yumuşak temizleme etkisi olan ikincil yüzey aktif madde. Şampuan, sıvı sabun, ıslak mendil de kullanılır.

TEQPON D

Amfoterik, iritasyon düşürücü birincil veya ikincil yüzey aktif. Şampuan, bebek şampuanı, yüz temizleme jellerinde kullanılır.

ELOTANT MILCOSIDE 200

İrritasyonu düşük,doğal, nonyonik yüzey aktif madde.Diğer yüzey aktif maddelerle sinerjik etki oluşturarak özellikle viskozite arttırmaya yardımcı olur.

COSMACOL ELI

Deodorantlarda 24 saat deodorant efekti etki verme ve şampuanlarda da düŞük tuz ile kIvam verme özelliği vardır. Cocoamide DEA muadili olarak kullanılan kıvamlaştırıcı. Kozmetikte yağlandırıcı olarak kullanılır. AHA esteridir, enzimatik deo etkisinden dolayı deo etkili ürünler yapılabilir. İritasyon düşürür. Şampuan, sıvı sabun, duş jeli, deodorant, krem de kullanılır. Güneş ürünleridde spf artrıcı rol oynar.

DERMOFEEL SENSOLV

Zarif yağsız bir cilt hissi verir,pigment dağılımını artırır.UV filtreleri için mükemmel bir çözme gücüne sahip okside olmayan bir yağdır.Polar bir yağdır,sıcak ve soğuk proses kozmetik formüllerinde kullanılabilir. cilt uyumluluğu ve cilt hissiyatı çok çok iyi olduğundan dolayı bebek bakım ürünlerinde silikon alternatifi gibi kullanılabilir. Bu ürün ECOCERT sertifikalıdır.

TEQFEEL QUAT

Saç bakım ürünlerinde hacim, renk koruma, Islak tarama kolaylık sağlar. Bakım, termal koruma, hacim, Şampuan, serum, Islak tarama, kuru tarama, renk koruma amaçlı kullanılır.

EGX292 COMPLEX HAIR STRENGTH

Saç güçlendirici kompleks. Saçtaki tüm olumsuz etkilere karşı savaşır (kepek, dökülme, kaşıntı, incelme.) Şampuan ürünlerinde sıklıkla kullanılır.

TEQOIL 767

PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides , Yüzey aktif maddelerin çözünürlüğünü artıran suda çözünen bir yağdır. İyi bir geri yağlandırıcıdır.Cilt temizliğinde, şampuanlarda, duş jeli ,sıvı sabun v.s ürünlerde çözücü olarak kullanılabilir .

OPULYN 301/ ACUSOL 301

Sıvı sabun ve şampuanda opak ürün yapmak amaçlı kullanılır. Sıvı el sabunu, şampuanlarda. (%0,25-1) Geniş formülle edilebilirlik, uygun fiyat,soğuk karışım formüllerinde kullanılabilirlik, tuz toleransı. Banyo ve duş jelleri,sıvı el sabunları,şampuanlar da kullanılır.

ELOPEARLS PN 220;210

Noniyonik, anyonik karışımı yüzey aktif madde. Sıvı sabun ve ?ampuanlarda sedefli görüntü sağlamak için kullanılan bir madde

KATHON CG

Koruyucu. Geniş spektrumlu aktiviteye sahip,formaldehiti çözme ya da üretme etkisi yoktur,biyolojik olarak kolay parçalanabilir ve çevreyi korur,geniş güvenlik profiline sahiptir,kozmetik hammaddeleriyle iyi uyumludur.

E.D.T.A VERSENE POWDER

temizlik ve kozmetik ürünlerinde metal iyonlarını kontrol etmek için kullanılır.

UCARE JR 30 M

Saç üzerinde güçlü kondisyoner efekti sağlar.Silikonlarla uyumlu versyonudur. Şampuan, şekillendirici, serum da ıslak tarama, kuru tarama ve bakım amaçlı kullanılır.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab CLA23 Web Lab | Copyright © 2015 Kale Kimya