Anasayfa / FORMÜLLER / DUŞ JELİ- ERKEK BAKIMI AKTIVE 3

DUŞ JELİ- ERKEK BAKIMI AKTIVE 3 Formüllerimizin revize süreci devam etmektedir

No : 227


Üçü bir arada erkek bakım ürünü. Traş, vücut , saç bakımını birlikte sağlar


Print

DUŞ JELİ- ERKEK BAKIMI AKTIVE 3

Üçü bir arada erkek bakım ürünü. Traş, vücut , saç bakımını birlikte sağlar

Özellikler

Görünüm: Sedefli Kıvamlı

pH: 5-5,5

Stability: Parfümünüz ile stabilite testi yapınız.

Formülasyon

  Faz   Ticari Adı   Kimyasal Adı   Kategori   %
DEIYONIZE SU
A ELOTANT MILCOSIDE 301 Coco Glucoside 1. Yüzey Aktif 3
A METOCELL 40 -0101 Hydroxypropyl Methylcellulose 1. Yüzey Aktif 0.200
A UCARE JR 30 M Polyquaternium 10 Kondisyoner 0.200
A TEQPEARL 771 Sodium Laureth Sulfate (and) Glycol Distearate (and) Cocamide MEA (and) Laureth-10 Estetik Modifiye Ajan 2
A TEQPON SLS Sodium Lauryl Sulfate 1. Yüzey Aktif 5
B TEQIN B 30 Coco Amido Propyl Betain % 35 2. Yüzey Aktif 20
C CITRIK ASIT (MONOHIDRAT)/BBCA CITRIK ASIT (MONO HIDRAT)
C COSMACOL ELI C12-13 Alkyl Lactate Yağlandırıcı; Humektan 5
C EGX 293 Butylene Glycol,aqua, Bellis perennis Flower extract,Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Myrciaria Dubia Seed Extract, Lilium Candidum Flower Extract Aktif Madde 0.000
C ESANS 0.500
C GREEN TEA HYD. EXTRACT Camellia Sinensis Leaf Extract Aktif Madde 0.500
C FLUIDIPURE 8G Hexylene glycol (and) capryloyl glycine (and) xylitylglucoside Aktif Madde 2
C TEQGUARD BDP Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroxyacetic Asit Koruyucu 1.000
C METHOCELL Hydroxypropyl Methylcellulose Kıvamlaştırıcı 0.200
C TEQFEEL BAX Bis-Cetearyl Amodimethicone Kondisyoner 1.000
C SYMBIO QUAT Aqua (and) Hydrxypropyl Oxidized Starch PG-Trimonium Chloride (and) Starch Hydroxypropyltrimonium Chloride (and) Sodium Lactate (and) Sodium Chloride (and) Urea (and) Lactic Acid (and) Glycerin (and) Parfum Kondisyoner 0.500

Uyarılar

Su miktarı için ham maddeleri 100 e tamamlayınız.


Verilen tüm formüller yol gösterici niteliktedir. Ürünlerdeki patent hakkı üreticiye aittir

Proses

Su 70-80 dereceye ısıtılır.A fazı su içerisine ilave edilir.  Sıcaklık 40 derecenin altında iken B fazı ilave edilir.  Mentol esans içerisinde çözünür.C fazı ilave edilir.  ph 5-5.5 a ayarlanır.

Kale Kimya`dan tedarik edilebilecek Hammaddeler

TEQPON SLS

Anyonik yüzeyaktif olup hem sert hem de yumuşak suda çok iyi bir köpük profili vardır. Çamaşır deterjanı tozları ve tabletleri için ideal, yüksek kütle yoğunluğuna sahip bir iğne olarak tedarik edilir. Şampuan ve duş jelleri gibi kişisel bakım formülasyonlarında birincil yüzeyaktif olarak da kullanılabilir. Aynı zamanda diş macunları ve ağız gargaraları için de kullanılır.

METOCELL 40 -0101

40-0101 PCG doğal olarak türetilmiş bir selülozik esaslı polimer olup, ara yüzey jelleştirme özellikleri ile kombine edilmiş yüzey etkinlikleri sayesinde yoğun, kremsi köpükler sunarak çeşitli temizlik ürünlerinin köpürme özelliklerini geliştirir. Duş jelleri, yüz temizleyicileri, şampuanlar, sıvı el sabunu, traş kremleri ve köpükleri ve saç şekillendirici köpüklerde kullanılır. Zengin köpük istenen temizleme ürünleri için önerilen sülfat içermeyen bir üründür. Düşük yüzey aktif madde içeriğine sahip hafif ürünler için de önerilir. 20 ° Cde % 2 suda 75.000 mPa.slik bir viskoziteye sahiptir.

TEQPEARL 771

Sedef görüntüsü veren yüzey aktif madde karışımı.

ELOTANT MILCOSIDE 301

Dermotolojik olarak iritasyon yapmayan, köpük hacmi bakımından optimum düzeyde sülfat içermeyen yüzey aktif. Alkali ortama uyumlu olduğundan deterjan uygulamasına da uygundur.

GREEN TEA HYD. EXTRACT

Yeşil Çay, anti-oksidan, zayıflama ajanı ve uyarıcı olarak işlev gören kurutulmuş bir yeşil çay ekstraktidir. Fotosel yaşlanma belirtilerini sınırlamaya, oksidatif stres nedenlerine karşı savaşmaya, kirlilik ve UVlerin yol açtığı cilt hasarlarını azaltmaya ve selüliti önlemeye yardımcı olur. Bu ürün, yaşlanmayı önleyici / kırışıklık ürünleri, koruyucu / yenileyici / canlandırıcı kremler, göz ürünleri, vücut şekillendirici ürünler ve güneşten koruma ve güneşten sonra kullanılan ürünler için önerilir.

METHOCELL

Kıvam, köpük artırma, kayganlık sağlar. Saç bakım, cilt bakım, renkli kozmetik, güneş ürünlerinde kullanılır.

FLUIDIPURE 8G

Tüm cilt tiplerinin bakımı için mükemmel biomimetik aktiftir. Şekerle kombine edilmiş glisin ve Caprylic Acidin Aminovectoru olan, ciltte ve kozmetik formülasyonların içindeki mikrobik çoğalmaya karşı mücadeleye yardımcı olur. Formülasyona zen yaklaşımı için sıvı kullanmaya hazırdır. Cildin doğal asidik dengesini korur. Güzel bir cilt için sebum üretimini kontrol eder, hoş olmayan vücut kokularıyla mücadeleye yardımcı olur. Kafa derisi kızarıklık, saç yağlanması ve kepekle mücadele eder. Aynı zamanda, hoş olmayan kafa derisi kokularıyla mücadele etmeye yardımcı olur.

UCARE JR 30 M

Saç üzerinde güçlü kondisyoner efekti sağlar.Silikonlarla uyumlu versyonudur. Şampuan, şekillendirici, serum da ıslak tarama, kuru tarama ve bakım amaçlı kullanılır.

TEQGUARD BDP

TEQGUARD® BDP Phenoxyethanol, Benzoic Acid ve DeDehydroacetic Acid kombinasyonundan yapılmış geniş spektrumlu bir aktiviteye sahip olan paraben free, formaldehit içermeyen bir koruyucu maddedir. Düşük bir toksisiteye sahip olması ile birlikte, suda çözünür.Kullanım aralığı %0,2-1,2 arasındadır.Durulanmayan ve durulanan formülasyonlarda, katyon ve anyon sistemler dahil olmak üzere çok çeşitli formüllerde uyumludur.saç bakımı, cilt bakımı, bebek ürünleri,şampuanlar,kondisyonrler gibi çok çeşitli ürünlerde kullanılabilir.pH 2 ile 7 arasındaki ürünlerde kullanılmaktadır.

TEQIN B 30

Amfoterik, iritasyon düşürücü, yumuşak temizleme etkisi olan ikincil yüzey aktif madde. Şampuan, sıvı sabun, ıslak mendil de kullanılır.

TEQFEEL BAX

Yapışkanlık ve yağlılık hissi yaratmaz, Saçı düzleştirme etkisi vardır. Uçuşmayı engeller kabarık sacları düzleştirir.Saçta kalan 7/24 gibi saç bakım ürünlerinde, Şampuanlarda, Durulanabilin saç kremlerinde, Saç serumlarında kullanılabilir.

EGX 293

EGX 293 BG, çok fonksiyonlu bir botanik kompleks olup, cilt tonunu eşitleyip parlaklığı teşvik ederek cilde ışık vermeyi güçlendirir.

COSMACOL ELI

Deodorantlarda 24 saat deodorant efekti etki verme ve şampuanlarda da düŞük tuz ile kIvam verme özelliği vardır. Cocoamide DEA muadili olarak kullanılan kıvamlaştırıcı. Kozmetikte yağlandırıcı olarak kullanılır. AHA esteridir, enzimatik deo etkisinden dolayı deo etkili ürünler yapılabilir. İritasyon düşürür. Şampuan, sıvı sabun, duş jeli, deodorant, krem de kullanılır. Güneş ürünleridde spf artrıcı rol oynar.

SYMBIO QUAT

yüksek performanslı bir katyonik yapıda guar ve PQ-10 alternatifidir. Sıvı formda olduğundan dolayı kullanımı kolaydır. saçta ıslak/kuru tarama kolaylığı sağlar. saçta birikme yapmaz.

Designed & Developed by CLA23 Web Lab CLA23 Web Lab | Copyright © 2015 Kale Kimya